Genel

Yangında Küle Dönen Evin İçinde 14 Gündür Yavrularını Arıyor

Antalya’da iki hafta önce kullanılmayan tarihi evde çıkan yangında anne bir kedinin 6 yavrusunu kaybettiği ortaya çıktı. 14 gündür evin içinde ve etrafında yavrularını arayan anne kedi, mahalle sakinlerini de hüzne boğdu. Kedinin durumuna çok üzüldüğünü belirten bir mahalle sakini, “O günden bu yana evde dolaşıyor, geceler boyu feryat ediyor ve sesi evlerimize kadar geliyor. Çok acı” dedi.

17 Eylül Pazar günü kullanılmayan 2 katlı tarihi evde çıkan yangında alevler yan binalara sıçrayıp, 2 kullanılmayan tarihi bina, 1 müstakil evi küle döndürmüş, 7 katlı bir apartmanın dış cephesine de zarar vermişti. Yangın sonrası küle dönen tarihi evden ayrılmayan bir anne kedi ise dikkat çekti. Evin içerisinde ve etrafında dolaşan kedinin 6 yavrusunu yangında kaybettiği öğrenildi. 14 gündür yavrularını arayan anne kedi, mahalle sakinlerini de hüzne boğdu.

“Sesi evlerimize kadar geliyor”

Kedinin geceler boyu feryat ettiğini belirten Selma Güngör, “Yangında maalesef kedimizin 6 yavrusu can verdi. O günden beri burada dolaşıyor, geceler boyu feryat ediyor ve sesi evlerimize kadar geliyor. Bu kalıntıların arasında yavrularını arıyor, hiç buradan ayrılmıyor. Benim de felçli bir kedim var ve kediler konusunda çok hassasım. 6 yavruya çok üzüldüm. Çok acı. Bir anne 6 yavrusunu kaybetmiş ya da bir kedi kaybetmiş fark etmiyor. Sonuçta can kaybı var” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu