Spor

Sabriye Şengül Amerika’da Tarihi MMA Maçına Çıkıyor!

Türkiye’nin ve Trabzon’un gururu MMA dövüşçüsü milli sporcu Sabriye Şengül Dünyanın en büyük MMA organizasyonu Bellator’da ülkemizi temsil etmek için 17 Kasım Cuma günü Amerika’nın Chicago kentinde MMA kafes maçına çıkıyor.

Profesyonel en büyük Arena’da ülkemizin ilk ve tek bayan profesyonel dövüşçüsü Şengül, rakibinin güçlü ve iyi bir rakip olduğunu bu maçı kazanarak bayrağımızı dalgalandırıp bu başarıyı ülkemize armağan etmek istediğini söyledi.

Thailand’da kampa girdi

Şengül, ‘5 kıtanın en iyi MMA dövüşçüleri Dünya şampiyonu yıldız isimlerin yer aldığı büyük organizasyonda Türk kadın sporcusu olarak ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bunun için hazırlık ve antrenmanlarımı Thailand’da kamp yaparak geçiriyorum. Tek hedefim bu maçımı kazanmak ve Bellator MMA Dünya Şampiyonluk kemerini almak.  Beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan, destekleyen halkımıza,  beni seven ve her zaman yanında olan sevenlerime buradan teşekkür ediyorum. Bana güvensinler yanımda olsunlar dualarını ve desteklerini bekliyorum. Onların duaları ve destekleri bana güç veriyor’ dedi.

Sabriye Şengül yaklaşık 3 aydır Thailand’da kampta hazırlıklarına devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu