Balıkesir

Altıeylül’de Yeşil Alan Miktarı İki Katına Çıkarıldı

Altıeylül Belediyesi 7’den 70’e herkesin yeşil alanlarda vakit geçirmeleri için Park Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ,” Son 3 yılda 110 bin m yeşil alanı Altıeylül’e kazandırdık” dedi.

Altıeylül Belediyesi, çocuk oyun alanları ve dinlenme parklarının sayısını ve yeşil alan miktarını artırmak için çalışıyor. Yeni parkları vatandaşların hizmetine sunan Altıeylül Belediyesi 7 yılda kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2 katına çıkardı.

Vatandaşların nefes alıp park ve yeşil alanlarda vakit geçirmesi için Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri parkları yeşil alanları temizleyerek vatandaşın hizmetine sunmaya devam ediyor. Son 3 yılda Altıeylül’e 36 adet park, 89 adet çocuk oyun grubu, 3 Millet Kıraathanesi kazandıran Altıeylül Belediyesi vatandaşların daha çok yeşil alana sahip olması için çalışıyor.

“İlçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırıyoruz”

Başkan Avcı, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2014 yılı öncesine göre son 7 yılda yeşil alan oranı yüzde 76, son 3 yılda ise yüzde 45 arttırdı. Park Bahçeler Müdürlüğü; 7 yılda 186 bin m, son 3 yıl da ise 110 bin m yeşil alan Altıeylül’e kazandırdı. Vatandaşlarımızın rahat nefes alabilmeleri, günlük yaşamın keşmekeşinden uzaklaşmaları, çocuklarımızın yapmış olduğumuz parklarda rahat ve konforlu bir şeklide vakit geçirmeleri için ekiplerimiz çalışıyor. İlçemize yeni park ve yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu